Členství

Členství v ČAAS upravují Stanovy ČAAS, z.s. a má čtyři základní kategorie: plnohodnotné, přispívající, přidružené a čestné. 

  • Plnohodnotným členem ČAAS se může stát každá osoba s ukončeným vysokoškolským vzděláním v daném oboru nebo v oboru příbuzném mající zájem o rozvoj afrických studií a respektující normy a pravidla, jimiž se řídí ČAAS. 
     
  • Přispívajícím členem ČAAS se může stát fyzická i právnická osoba, která vykonává činnost v oboru afrických studií, nebo ji materiálně podporuje, souhlasí s cíli ČAAS.
     
  • Přidružené členství je určeno především pro studenty oboru africká studia a oborů příbuzných, případně osoby s bakalářským titulem, činné v afrických studiích a propagaci africké umělecké tvorby.  
     
  • Čestné členství se uděluje afrikanistům, kteří se zasloužili o rozvoj české afrikanistiky a její propagaci v Africe a jinde ve světě.

Všichni členové ČAAS mají právo se účastnit jednání Valného shromáždění, samozřejmě být informováni o ostatních aktivitách asociace, účastnit se jich i podílet se na jejich přípravě. Dále mohou dávat podněty a doporučení zvyšující úroveň a kvalitu afrických studií a v neposlední řadě odebírat zdarma nebo za redukovanou cenu publikace asociace. Plnohodnotní členové asociace mají kromě toho hlasovací právo a právo volit a být voleni do řídících orgánů asociace.

Přihláška 

Pro vstup do ČAAS je nutné podat přihlášku, která je ke stažení ZDE a doručit ji vyplněnou a podepsanou klasickou poštou na adresu:
Česká Asociace pro Africká Studia
Rokitanského 62
500 03  Hradec Králové 
či elektronicky na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Rozhodnutí o přijetí

O přijetí nových členů rozhoduje na pravidelných zasedáních předsednictvo ČAAS, které také vyrozumí žadatelku či žadatele o výsledku.

Členské příspěvky

Plnohodnotní a přispívající členové: 500 Kč

Přidružení členové: 250 Kč

Čestní členové: dobrovolně

Bankovní údaje

ČAAS má účet vedený u Fio banky.

Číslo účtu pro platby v rámci ČR
2700579710 / 2010

Údaje pro platby ze zahraničí
IBAN: CZ4320100000002700579710
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Nezapomeňte do "údajů pro příjemce" vyplnit své jméno a příjmení a rok, za který platíte.

© 2023 Africka studia
Design by Hana Novotna, Code by JBM